Recenzie

Termovízny zameriavač SENOPEX A7

Svet technológií ide úspešne dopredu; čo bolo novinkou pred niekoľkými rokmi, je dnes považované za staršiu verziu. Veď prvé optické prístroje nám dokázali priblížiť vzdialené objekty, ale malo to svoje úskalia. Išlo napr. o sklenené šošovky, ktoré sa zvykli zarosiť a samotná hmotnosť nebola najnižšia. Práve pri nepriaznivom počasí nás takéto prístroje neraz zradili. Našim čitateľom predstavíme zaujímavého pomocníka SENOPEX A7. Na slovenský trh ho exkluzívne distribuuje fi rma ThermVisia cez svoj e-shop www.tenolix.sk. Tento termovízny zameriavač ponúka inovatívne technológie a zároveň luxusný zážitok pri jeho používaní.

Poľovník musí byť pri streľbe obozretný a opatrný a najdôležitejšia je bezpečnosť. Preto s použitím termovízneho zameriavača SENOPEX A7 dosiahne každý lovec presný zásah svojho cieľa. Výnimočné parametre prístroja zabezpečia jasný obraz v zlých klimatických podmienkach, ako sú hmla, tma, dážď, sneženie či lesný porast.

Z technických parametrov je dobre vedieť, že prístroj pozostáva: zo šošovky 75 mm. Optické zväčšenie: 7-krát a digitálne zväčšenie až 8-krát. Celkové zväčšenie: 56-krát. Detekcia až 3 600 m. Displej OLED 1 024 x 768 px. Jadro 384 x 288 px 12 um VOx. Citlivosť jadra: < 35 mk. Úsporný režim (uspanie). Napájanie na 2-krát batérie 18650. Prevádzkový čas batérie je až 14 hodín. Hmotnosť: pod 913 g. Vodotesnosť: IP67 (Ochrana proti ponoreniu vo vode. Prístroj zvládne aj jednometrové ponorenie do vody na 30 minút). Technológie zabezpečujú vylepšené detaily a zvýrazňujú cieľ v zornom poli. Sú ideálne na rýchlu detekciu zvierat bez vonkajších vplyvov.

Senopex A7 disponuje viacerými režimami, aby sa vedel dokonale prispôsobiť klimatickým podmienkam. Režim „Detail“ je navrhnutý na zabezpečenie zvýšenej celkovej kvality obrazu a posunutia detailov obrazu na ďalšiu úroveň čistoty. Režim „Assassin“ ponúka zlepšenie jasu a jasnosti cieľa, zároveň eliminuje vplyvy nežiaducich faktorov na pozadí pozorovaného objektu. Je ideálny na rýchle vyhľadávanie a identifi kovanie cieľa, na čo stačí len niekoľko sekúnd. Na identifi káciu teplých cieľov a cieľov, za ktorými sa nachádza horúce pozadie, je vhodný režim „Equator“. Počas teplého počasia dokáže naraz detegovať viaceré objekty s vysokou teplotou. Využíva sa predovšetkým vtedy, ak je teplota zeme vyššia ako teplota pozorovaného cieľa. Posledným je režim „Edge“, ktorý je navrhnutý na ochranu nášho zraku počas úplnej tmy. Dokáže zobraziť aj ten najnepatrnejší zlomok svetla teplého objektu, ktorý sa zobrazuje v bielom preto, aby sa znížilo nočné oslepnutie z obrazovky. Vďaka tomuto režimu môžeme náš cieľ pozorovať dlhšie bez toho, aby sme cítili únavu očí.

Prispôsobivý kríž balistického štýlu je prítomný ako na hlavnej obrazovke displeja, tak aj v režime PIP. PIP – obraz v obraze – umožňuje vidieť pozorovaný cieľ v hornej časti obrazovky, kde môžeme pozorovať, na čo mierime za pomoci digitálneho zväčšenia.

OBSAH BALENIA:

• Termovízny zameriavač Senopex A7
• Záručná kartička
• 2x batérie 18650
• Nabíjačka
• Weaver montáž
• 7-pinový kábel
• Čistiaca utierka
• USB v tvare zameriavača
• Prenosný kufrík J. V.

Predajca THERMVISIA,
s. r. o., cez svoj e-shop
www.tenolix.sk

ŠPECIFIKÁCIA

Rozlíšenie detektoru384 * 288, 12 um
Spektrálny rozsah8 ~ 14 um
NETD< 35 mk (pri 25 °C, F # = 1.0)
Frekvencia50 Hz
Šošovka75 mm + manuálne zaostrenie
Optické zväčšenie7x
Digitálne zväčšenie1x, 2x, 4x, 8x
Zorné pole3,5° × 2,6°
Detekcia vozidla*8 400 m
Detekcia človeka*3 600 m
DisplejOLED, 1024 × 768
PaletyWhite/Detail / Assassin / Equator / Black/Edge / Red/Iron
Priemer výstupnej očnice45 mm
Počet typov kríža7 (= nastrelenie až na 7 zbraní)
Možnosť nahrávania videaÁNO
Možnosť fotografovaťÁNO
Možnosť úpravy kontrastuÁNO
Možnosť úpravy jasuÁNO
ÚložiskoZabudovaný pamäťový modul Micro SD (max. 32 GB)
Napájací zdrojDve batérie 18650
Prevádzkový čas batérie≥14 h
Porty7-pinový konektor --> USB-A
Pracovná teplota-40 °C ~ 55 °C (< 22F ~ 131 °F)
Stupeň ochranyIP67
Rozmery (D x Š x H)285 x 90 x 110 mm
Hmotnosť< 0,9 kg
Záruka2 roky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.